Krajowy drogowy przewóz osób
Zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych specjalnych w krajowym transporcie drogowym
Przewóz regularny specjalny to niepubliczny przewóz regularny określonej grupy osób, z wyłączeniem innych osób. Zezwolenia udziela się na pisemny wniosek przedsiębiorcy zawierający następujące dane:
1) Wnioskodawcę(nazwa przedsiębiorcy ze wskazaniem formy prawnej, względnie imię i nazwisko przedsiębiorcy oraz nazwa, pod którą wykonuje działalność gospodarczą);
2) Określenie linii komunikacyjnej: Nr ..... od .......... do .............. przez:........... ;
3) Długość linii komunikacyjnej: ...................... km
4) Planowany roczny przebieg linii komunikacyjnej: ................................. km
5)Wnioskowany okres ważności zezwolenia -do 1 roku do 5 lat.
6)Wnioskowaną ilość wypisów z zezwolenia.
Wymagane dokumenty: - wniosek • do wniosku o udzielenie zezwolenia należy dołączyć:
-Kserokopię zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji uwierzytelniona przez pracownika organu udzielającego licencji lub przyjmującego wniosek.
-Informację określającą grupę osób, która będzie uprawniona do korzystania z przewozu.
-Proponowany rozkład jazdy uwzględniający przystanki, godziny odjazdów i przyjazdów środków transportowych, długość linii komunikacyjnej, podaną w kilometrach, i odległości między przystankami oraz liczbę pojazdów niezbędnych do wykonywania codziennych przewozów, zgodnie z rozkładem jazdy.
-Schemat połączeń komunikacyjnych z zaznaczoną linią komunikacyjną i przystankami.
-Potwierdzenie uzgodnienia zasad korzystania z przystanków i obiektów dworcowych, dokonanego z ich właścicielami lub zarządzającym.
- do wglądu dokument tożsamości, upoważnienie dla osoby załatwiającej sprawę - w przypadku działania przez przedstawiciela.
Wydanie lub odmowa wydania zezwolenia następuje w drodze decyzji administracyjnej, bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu 30 dni od dnia wpływu wniosku do organu .W przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.
Podstawa prawna:
-Ustawa z dnia 6 września 2001r. – o transporcie drogowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1414 z późn. zm. ),
-Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 sierpnia w sprawie wysokości opłat… (Dz.U. z 2013 r., poz. 916 z późn. zm,)
Metryka strony