8-SESJA-PROTOKOL

 

 

PROTOKÓŁ Nr VIII/11

z obrad VIII Sesji Rady Gminy Augustów w dniu 12 października 2011 roku.

Obrady Sesji rozpoczęto o godz. 11:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Żarnowie.

Obrady VIII Sesji Rady Gminy Augustów prowadził Przewodniczący Rady Gminy Augustów – Zdzisław Chmielewski.

Ad. 1.

Otwarcie obrad.

Przewodniczący Rady powitał radnych, sołtysów, władze gminy, przedstawicieli jednostek podległych gminie, mieszkańców Gminy.

Następnie Przewodniczący Rady stwierdził, że na 15 radnych zgodnie z listą obecności w obradach uczestniczy 15 radnych /komplet/.

W obradach Rady Gminy uczestniczyło ogółem 70 osób. Listy obecności stanowią załącznik Nr 1 do protokółu.

Ad. 2.

Przyjęcie porządku obrad.

Maciej Milanowski – Wiceprzewodniczący Rady wprowadził zmianę w porządku obrad sesji. Zaproponował wykreślenie punktu 4 „Wysłuchanie informacji i przeprowadzenie dyskusji na temat projektowanej obwodnicy Augustowa, na terenie Gminy Augustów” ze względu na nieobecnych gości, którzy zostali zaproszeni na sesję w celu omówienia przebiegu trasy obwodnicy Augustowa.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady powiedział, że pomimo zaproszenia oraz rozmów telefonicznych goście nie przybyli na sesję, natomiast Wójt przedstawi informację w sprawie obwodnicy w punkcie dotyczącym wolnych wniosków i zapytań.

Radny Jerzy Dobkowski zaproponował, aby punkt „wolne wnioski i zapytania” przesunąć w porządku obrad.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady poinformował, że punkt „wolne wnioski i zapytania” będzie przesunięty na pozycję nr 3.

Dodatkowych uwag nie zgłoszono, zatem Przewodniczący poddał pod głosowanie przedstawiony porządek obrad. Udział w głosowaniu wzięło 15 radnych. Za przyjęciem porządku obrad głosowało 15 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Porządek obrad VIII Sesji Rady Gminy Augustów został przyjęty jednogłośnie.

Porządek obrad jest następujący:

1. Otwarcie obrad Rady Gminy, powitanie radnych, sołtysów, gości zaproszonych.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Wolne wnioski i zapytania.

4. Informacja o międzysesyjnej działalności Wójta Gminy tj. w okresie od 29

sierpnia 2011 r. do 12 października 2011 roku.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2011.

6. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie

Finansowej Gminy Augustów na lata 2011-2019.

7. Interpelacje radnych i sołtysów.

8. Przyjęcie protokółu z poprzedniej sesji tj. z dnia 29 sierpnia 2011 roku.

9. Zamknięcie obrad Rady Gminy.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady odczytał treść pisma – odpowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na zaproszenie na obrady sesji Rady Gminy.

Pismo stanowi załącznik nr 2 do protokołu.

Ad. 3.

Wolne wnioski i zapytania.

Radny Jerzy Dobkowski poinformował, że została zwołana sesja odnośnie przebiegu obwodnicy Augustowa, ponieważ dochodzą od mieszkańców sygnały, że od początkowej fazy planowania przebiegu obwodnicy społeczeństwo nie miało możliwości zgłoszenia uwag w tej sprawie. Ocenianie przedsięwzięcia dotyczącego oddziaływania na środowisko uwzględnia udział społeczeństwa. Ustawa z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku, jego ochronie, udziału społeczeństwa w ochronie środowiska oraz w ocenach oddziaływania na środowisko mówi wyraźnie, że na każdym etapie jest potrzebny udział społeczeństwa, który nie jest jednoznaczny z udziałem organizacji ekologicznej. Podanie do informacji publicznej rozumie się jako ogłoszenie informacji przez obwieszczenie w sposób zwyczajowo przyjęty w miejscu planowanego przedsięwzięcia, tj. Mazurki, Janówka, Pruska. Powinno być obwieszczenie o spotkaniach. U nas informacja jest przekazywana z urzędu gminy do sołtysów a następnie sołtysi przekazują mieszkańcom. Ustawa mówi również o zapewnieniu możliwości udziału społeczeństwa w postępowaniu, w jaki sposób został zapewniony udział społeczeństwa w postępowaniu przy opracowaniu oddziaływania na środowisko. Nikt nie przybył na sesję, aby wyjaśnić te kwestie. Oddziaływanie na środowisko rozumie się jako oddziaływanie na ludzi. Na konsultacjach nie udzielono odpowiedzi na pytania mieszkańców. Ponadto nie zagwarantowano prawa możliwości składania uwag. Nie podano do wglądu dokumentacji, map dotyczących oddziaływania na środowisko przebiegu obwodnicy. Jeśli nie zostały spełnione warunki określone w ustawie można składać zażalenia w celu unieważnienia tej decyzji. Albo udowodnią, że wszystkie te punkty były zapewnione zgodnie z przepisami prawa lub należy złożyć wniosek o unieważnienie tej decyzji. Rada Gminy wraz z prawnikiem powinni się zająć tą sprawą. Specustawa o realizacji dróg publicznych mówi, że decyzja o realizacji inwestycji może być wydana po udziale społeczeństwa w zakresie spraw dotyczących ochrony środowiska. Udział społeczeństwa musi być zapewniony. Nie ma sensu dyskutować skoro wykonawcy są nieobecni na sesji.

Pani Maria Dylewska powiedziała, że przebieg obwodnicy znajduje się dziesięć metrów od swojego siedliska, dlatego też zgłaszane są wnioski, aby ten plan brał pod uwagę mieszkańców naszej gminy. Po pierwszych konsultacjach społecznych w 2009 roku wraz z mieszkańcami gminy zebraliśmy podpisy i pismo złożyliśmy do urzędu gminy sprzeciwiające się przebiegowi obwodnicy Augustowa. Pismo to zostało wysłane również do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nastąpiło to przed wydaniem decyzji środowiskowej. Protest nie został wzięty pod uwagę, została wydana decyzja środowiskowa, nie biorąc pod uwagę naszych sprzeciwów. Ponieważ w prasie, mediach mówiono, że nikt nie zgłasza sprzeciwów w kwestii planowanej obwodnicy Augustowa to w 2011 roku ponownie wysłaliśmy protest. Otrzymaliśmy dopiero po trzech miesiącach odpowiedź z Generalnej Dyrekcji, że decyzja stała się ostateczna, między innymi wobec braku sprzeciwu. Po raz trzeci we wrześniu 2011 roku zwróciliśmy się do urzędu gminy, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wysłaliśmy również pismo do Wojewody z informacją, że odnośnie specustawy Wojewoda Podlaski podejmuje decyzje dopiero po konsultacjach z poszczególnymi Wójtami Gminy. Jeśli nasz Wójt nie wniesie żadnego sprzeciwu w ciągu 14 dni, wówczas Wojewoda Podlaski ma prawo wydać decyzje o pozwoleniu na budowę obwodnicy. Wniosek do Wojewody jeszcze nie wpłynął, taką informację otrzymaliśmy od Wojewody. Do końca miesiąca maja ma być wydana decyzja budowlana, więc mamy czas aby tą kwestią zainteresować się.

Dyskusja

Mieszkańcy zapytali jakie Wójt podejmie kroki w tym kierunku.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy poinformował, że zgodnie z rozporządzeniem Wojewoda ma prawo wystąpienia o wydanie opinii zarządcy drogi, a więc Wójta w stosunku do drogi gminnej. Nie jest wiadome czy opinia będzie dotyczyć tylko rozwiązań technicznych czy też skarg dotyczących mieszkańców. Niemniej jeśli Wojewoda wystąpi o wydanie takiej opinii, z pewnością napiszę, że są sprzeciwy mieszkańców dotyczące całej procedury prowadzenia obwodnicy Augustowa, odnośnie konsultacji, wykonywanych prac przez geodetów, którzy bezprawnie wchodzą na grunty prywatne.

Mieszkaniec zapytał czy obwieszczenie dotyczące decyzji środowiskowej wpłynęło do Wójta.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy powiedział, że obwieszczenie wpłynęło i z pewnością było wysyłane do mieszkańców. Protest, który był złożony doWojewody nie został uwzględniony, zatem również opinia Wójta może nie być wzięta pod uwagę.

Mieszkaniec powiedział, że Wójt powinien społeczeństwo bronić i postępować dla dobra mieszkańców.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy powiedział, że rada gminy zwołała posiedzenie, aby tą sprawę wyjaśnić. Wójt jest zależny od rady i jego zakres obowiązków jest ograniczony.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady poinformował, że zaproszenia były wysyłane, prowadzone rozmowy telefoniczne w tej sprawie, jednak nikt nie przybył na obrady. Następna sesja odbędzie się ok. 10 listopada i ponownie wyślemy zaproszenia na sesję.

Mieszkańcy powiedzieli, że wykonawcy bezprawnie zajmują pola, umieszczają oznaczenia bez wiedzy i zgody właścicieli działek.

Radny Jerzy Dobkowski stwierdził, że należy wskazać jakie działania Wójt powinien podjąć, m.in. aby wykonawcy bezprawnie nie wchodzili na pola mieszkańców. Może należało zwołać sesję wcześniej przed wyborami to posłowie zwołaliby przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przed wyborami. Należy doprowadzić do rzeczywistego spotkania – konsultacji społecznych.

Radny Marian Rółkowski powiedział, że budowa obwodnicy trwa od 20 lat, przygotowania do poprzedniej obwodnicy trwały 14 lat i co jakiś czas słupki geodezyjne były przesuwane w stronę Augustowa, Żarnowa. Został ustalony przebieg obwodnicy, ludzie się zgodzili, na terenie miasta Augustowa zapłacili właściwe sumy. Obwodnica miała przejść przez rzekę Rospudę i nie przeszkadzało to mieszkańcom. Została po części wybudowana od strony Suwałk, Augustowa, ekolodzy nie zgodzili się. Została wyznaczona trasa na mapie przechodząca przez pola mieszkańców i nikt nie będzie pytał mieszkańców, gdyż istnieje specustawa. W stronę Żarnowa widnieje główna droga miasta Augustowa, gdy wybudowano obwodnicę to zamknięto tą drogę. W tej chwili gdy ludzie chcą przejechać to muszą wjechać na wiadukt, a rowery należy przeprowadzić na swoje pola, dla zwierząt natomiast zostało wykonane przejście. Nie należy winić rady, bo część tej drogi przebiega na terenie urzędu miasta a nie na terenie gminy. Należało zostać przy projekcie obwodnicy przechodzącej przez dolinę Rospudy. Obecnie w miejscach gdzie obwodnica przecina pola nie ma spadku wody, pola nie są przystosowane do użytkowania. Dlatego należy bronić, aby w tym wariancie obwodnica nie powstała.

Tadeusz Smoleński – sołtys wsi Netta Pierwsza powiedział, że w Nowince przed budową obwodnicy zostały wykupione grunty. Natomiast jeśli wykonawcy rozpoczną prace na polach to może doprowadzić do zniszczenia systemu melioracji. Zatem najpierw grunty należy wykupić a następnie podejmować działania. Trzeba także zwrócić uwagę na sieć melioracyjną.

Pan Marcin Prusko jako użytkownik gospodarstwa we wsi Mikołajówek zapytał Wójta jaki procent wpływu do gminy stanowią podatki rolne, czy dla gminy zależy aby te podatki utrzymywały się na stałym poziomie. Jeśli będą niszczone gospodarstwa to również dochody zmniejszą się. Na pierwszych konsultacjach odnośnie wykupu gruntów była mowa, że najpierw nastąpi wykup pod całą inwestycję o określonej cenie, później właściciele którzy zostali pozbawieni tych gruntów będą mogli wystąpić w nieograniczonym przetargu. Można więc sprzedać po niższej cenie, a potem odkupić po najwyższej cenie.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy poinformował, że w dochodach budżetu gminy podatek rolny stanowi ok. 1 mln. złotych. Wójt wyraził zdanie, że nie jest zadowolony, że obwodnica przecina teren gminy. Grunty, które zostaną wykupione będą zwolnione z podatku rolnego, zatem z pewnością wpłynie niekorzystnie na dochody gminy.

Pan Marcin Prusko stwierdził, że skoro gmina na tym straci to zatem Wójt jest przeciwny obwodnicy Augustowa.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy powiedział, że obwodnica musi przebiegać przez pewien obszar, i nie byłoby protestów jeśli dokumentacja byłaby prowadzona w porozumieniu z mieszkańcami. Przy spotkaniach z Wojewodą, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych wielokrotnie prosiłem, aby przebieg obwodnicy przesunąć jak najbliżej linii rozdziałowej między Pruską a Janówką. Nie wyjaśniono dlaczego proponuje się wskazany przebieg. Obwodnica jest potrzebna mieszkańcom Augustowa, ale prace przygotowawcze powinny być zgodne z prawem. Wariant obwodnicy mógł być zmieniony, przesunięty dalej. Wysyłaliśmy opinie w sprawie obwodnicy, która przecina gminę, dezorganizuje cały system dowożenia dzieci, dla mieszkańców jest to duże utrudnienie. Jeśli będzie potrzeba to będę sprzeciwiał się działaniom, które będą podejmowane niezgodnie z prawem.

Pan Marcin Prusko zapytał w jaki sposób Wójt będzie wspierał poszkodowanych mieszkańców gminy.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy zapytał jakie są propozycje mieszkańców.

Pan Marcin Prusko wyjaśnił, że występują pewne sprzeczności, inwestycja zgodna z prawem szkodzi pośrednio bądź bezpośrednio dla mieszkańców gminy. Pośrednio odnosi się do hałasu, za który po rozmowie na konsultacjach nie otrzyma się odszkodowania.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy powiedział, że skutki hałasu nie będą refundowane, nie będą płacone odszkodowania za nadmiar hałasu.

Pan Marcin Prusko zapytał Wójta w jaki sposób Gmina pomoże mieszkańcom.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy należałoby zwrócić się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych odnośnie uporządkowania prac geodezyjnych. Wykonawca, który dokonuje badań geologicznych posiada pieniądze na odszkodowania, co było wliczone w koszty przy przetargu.

Mieszkaniec powiedział, że zebrani nie chcą, aby obwodnica przechodziła przez 1300 działek.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy stwierdził, że jeżeli Rada Gminy podejmie uchwałę o niewyrażeniu zgody na przebieg obwodnicy, wówczas jako organ wykonawczy poprze radę gminy.

Pan Marcin Prusko zapytał jaką moc prawną ma podjęta uchwała Rady Gminy.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady poinformował, że uchwała nie ma znaczącej mocy prawnej. Jednak na następnej sesji projekt uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na budowę obwodnicy Augustowa zostanie zamieszczony w porządku obrad.

Radny Marian Rółkowski poinformował, że w ramach tego, że obwodnica będzie przebiegała przez miejscowość Janówka, to Gmina realizuje projekt ochrona rzeki Rospudy. W ramach tego projektu otrzymaliśmy 19 mln. zł na budowę kanalizacji we wsi Janówka, Topiłówka i Jabłońskie.

Mieszkaniec stwierdził, nie miał możliwości ubiegania się o kolektory słoneczne, czy przydomowe oczyszczalnie pomimo tego, że jego posiadłość mieści się 50 metrów od planowanej obwodnicy, a gospodarstwa położone dalej od obwodnicy mają możliwość pozyskania tego typu urządzeń.

Radny Marian Rółkowski powiedział, że chcąc zrezygnować z tej obwodnicy wówczas należałoby te środki finansowe zwrócić.

Radny Jerzy Dobkowski powiedział, że są propozycje, że może rada powinna wybrać się do przedstawicieli władz, firm zajmujących się planowanym przebiegiem obwodnicy.

Radny Maciej Milanowski zapytał czy mieszkańcy nie chcą obwodnicy w ogóle czy tylko na swoim terenie. Z pewnością osoby, których problem obwodnicy nie dotyczy nie sprzeciwialiby się budowie tejże obwodnicy. Mamy radnych, którzy reprezentują teren, gdzie będzie budowana obwodnica oraz tereny nieobjęte planowaną budową. Trzeba przekonać radnych, którzy są spoza terenu przebiegu obwodnicy, bo jeśli będą głosować przeciw obwodnicy nic nie zyskają. Zatem pytanie czy nie chcemy obwodnicy czy chcemy, aby prace przygotowawcze odbyły się w jak najbardziej legalny i prawny sposób.

Danuta Kulbacka – sołtys wsi Topiłówka powiedziała, że nie byłoby problemu, żeby pod budowę został zajęty koniec działki. Jednak jeśli obwodnica dzieli działkę na pół lub droga będzie przebiegała blisko posiadłości wówczas tworzy się problem.

Radny Maciej Milanowski stwierdził zatem, że jest mowa o sensie przebiegu obwodnicy a nie istnienia samej drogi. Pomimo tego, że nie chcemy tej drogi jest specustawa, dzięki której nikt nie będzie pytał o zdanie właścicieli.

Mieszkaniec stwierdził, że planowana jest obwodnica na terenach o najlepszych zasobach, gdzie ziemia jest dobrej jakości. Obwodnica wraz z parkingami powinna znajdować się w miejscu, gdzie ziemia nie jest uprawiana, jest gorszej jakości. Gospodarze kupują maszyny, rozwijają się, zatem inwestują w rolnictwo.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady zapytał mieszkańców miasta Augustowa, którzy użytkują pola na terenie gminy czy zgłaszali ten problem radnym miasta Augustowa.

Mieszkańcy stwierdzili, że w kierunku miasta jest mało rolników, droga została wcześniej wyasfaltowana, grunty są wykupione.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady powiedział, że ok. 10 listopada odbędzie się sesja, projekt uchwały w sprawie obwodnicy zostanie zamieszczony w planowanym porządku obrad tej sesji.

Następnie Przewodniczący Rady zarządził przerwę w obradach sesji Rady Gminy.

Po przerwie głos zabrał Tomasz Tomaszewski – Kierownik GOPS.

Tomasz Tomaszewski – Kierownik GOPS poinformował, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej chce złożyć dwa projekty z działania 9.5 Oddolna inicjatywa edukacyjna na obszarach wiejskich. Chcielibyśmy w roku 2012 przeprowadzić szkolenia pod hasłem „Akademia rodzica” na temat wychowywania dzieci. Planuje się organizowanie warsztatów, na których będzie prowadzone m.in. nauczanie obsługi komputera, korzystanie z Internetu oraz nauczanie języka angielskiego. Do 31 października br. jest możliwość składania wniosków na dofinansowanie tegoż działania.

Danuta Kulbacka – sołtys wsi Topiłówka zgłosiła wniosek o naprawę nawierzchni drogi gminnej w Topiłówce, należy załatać nierówność.

Zdzisław Chmielewski – Przewodniczący Rady zgłosił, że nie jest włączane oświetlenie uliczne w miejscowościach Chomontowo, Pruska Wielka, Netta, Topiłówka.

Ryszard Chmielewski – sołtys wsi Jeziorki podziękował za zakup węży do OSP oraz podziękował radnemu Ireneuszowi Maksimowskiemu za pomoc finansową przy zakupie redukcji dla OSP.

Ad. 4.

Informacja o międzysesyjnej działalności Wójta Gminy tj. w okresie od 29 sierpnia 2011 r. do 12 października 2011 roku.

Zbigniew Buksiński - Wójt Gminy przedstawił informację o podjętych Zarządzeniach w w/w okresie oraz o realizacji uchwał podjętych na sesji Rady Gminy w dniu 29 sierpnia 2011 roku.

Do przedłożonej informacji nie zgłoszono uwag i stanowi ona załącznik nr 3 do protokołu.

Ad. 5.

Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2011.

Małgorzata Zalewska – Skarbnik Gminy omówiła zmiany w budżecie gminy. OSP w Netcie pozyskała środki z tytułu dotacji z Komendy Głównej PSP w kwocie 4.038 zł na zakup pompy pożarniczej szlamowej. Ta kwota jest przyjęta po stronie dochodów i wydatków. Po stronie dochodów i wydatków przyjmujemy nowy projekt „Spełniamy marzenia”. W tym roku kwota wydana to 70.960 zł, realizowany będzie przez trzy lata w szkole podstawowej Jabłońskie. Łączna wartość projektu to 300 tys. zł. W przyszłym roku kwota wynosi 157 tys. i w roku 2013 pozostałe środki. Dodatkowo program realizowany od 2009 roku „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Augustów” w tym roku kończy się i niewykorzystane środki w latach poprzednich zostaną teraz zwiększone o kwotę 5.270 zł. Zwiększono planowane dochody o 277.131 zł tytułem dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę kanalizacji w miejscowości Janówka. Zadanie to było ujęte w naszych zadaniach inwestycyjnych. Kwota do wydatkowania w tym roku wynosi 1.649.954 zł. Wydatki wzrastają na to zadanie o 326.037 zł. Dodatkowo w związku ze zmianami ustawy o finansach publicznych i o opiece społecznej musimy zapewnić wkład własny w wysokości 20% wartości zadania w stosunku do kwoty zasiłków stałych. Jest to kwota 12.400 zł oraz 1.200 zł na opłacenie składki zdrowotnej za osoby pobierające zasiłek stały z pomocy społecznej. Wprowadzone zmiany nie zmieniły deficytu oraz nie wpłynęły na inne wskaźniki budżetu na ten rok.

Uwag nie zgłoszono.

Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały. W głosowaniu brało udział 14 radnych. Za przyjęciem uchwały głosowało 14 radnych, wszystkich obecnych na sali, głosów przeciwnych i wstrzymujących nie było. Podjęto jednogłośnie Uchwałę nr VIII/70/11 w sprawie zmian w budżecie gminy Augustów na rok 2011 – stanowi załącznik nr 4 do protokołu.

Ad. 6.

Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Augustów na lata 2011-2019.

Małgorzata Zalewska – Skarbnik Gminy poinformowała, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej uaktualniono dane odnośnie dochodów i wydatków na rok 2011 i równocześnie wprowadzono zmiany na rok 2012 i 2013 w związku z rozszerzeniem ujętych wcześniej przedsięwzięć: „Ochrona doliny rzeki Rospudy” oraz „Wyrównywanie szans edukacyjnych”. Doszedł także program „Spełniamy marzenia”, który będzie realizowany przez trzy lata. Kwoty zostały wprowadzone po stronie dochodów i wydatków. Program w całości jest realizowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. Ponadto rozszerzono przedsięwzięcie „Ochrona doliny rzeki Rospudy”. Wprowadzono nowe dane w związku z wykonaniem kanalizacji w miejscowości Janówka oraz przyjęto kwotę w wysokości 8.820.840 zł z podziałem na rok 2012 i 2013 odnośnie wykonania kanalizacji w miejscowości Topiłówka, Jabłońskie.

Radni nie zgłosili uwag.

Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały. W głosowaniu brało udział 14 radnych. Za przyjęciem uchwały głosowało 14 radnych, wszystkich obecnych na sali, głosów przeciwnych i wstrzymujących nie było. Podjęto jednogłośnie Uchwałę nr VIII/71/11 w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Augustów na lata 2011-2019 – stanowi załącznik nr 5 do protokołu.

Ad. 7.

Interpelacje radnych i sołtysów.

Interpelacji nie zgłoszono.

Ad. 8.

Przyjęcie protokółu z poprzedniej sesji tj. z dnia 29 sierpnia 2011 roku.

Do protokołu uwag nie zgłoszono zatem Przewodniczący zarządził głosowanie nad przyjęciem protokołu.

W głosowaniu udział wzięło 14 radnych.

Za przyjęciem protokołu nr VII/11 głosowało 14 radnych wszystkich radnych obecnych na sali, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było.

Ad. 9.

Zamknięcie obrad Rady Gminy.

Po wyczerpaniu tematyki Przewodniczący Rady zamknął VIII sesję Rady Gminy Augustów.

Obrady zakończono o godz. 13:00.

Przewodniczący Rady Gminy

mgr Zdzisław Chmielewski

Protokółowała:

Katarzyna Szczęsna

Metryka strony

Udostępniający: Katarzyna Szczęsna

Wytwarzający/odpowiadający: Grzegorz Samel

Wprowadzający: Grzegorz Samel

Data wprowadzenia: 2011-10-28

Data modyfikacji: 2011-11-15

Opublikował: Grzegorz Samel

Data publikacji: 2011-10-28